Tiek veidotais saturs ir kvalificētu, izglītotu speciālistu un pieredzējušas komandas plānots, veidots, pārskatīts. Tiek ir droša vieta, kur saņemt psiholoģisko atbalstu un pierādījumos balstītu informāciju kritiski domājošiem cilvēkiem

Kas ir psiholoģijas darba lapas

Kas ir psiholoģijas darba lapas

Psiholoģijas darba lapas ir ārkārtīgi dažādas, bet TIEK lapas ar tajās iekļautajiem uzdevumiem, jautājumiem palīdzēs sevi izzināt, strukturētāk paskatīties uz savu pieredzi, emocijām, attiecībām. Darba lapas iedod burtisku rāmi, kurā mācīties par sevi un arī citiem. Tās var būt noderīgs rīks, lai izpētītu kādu svarīgu savas dzīves notikumu. Tāpat ir darba lapas, kuras palīdz kam sagatavoties – sakārtojot domas, gaidas, gatavojoties konfliktiem.

Pirmkārt, darba lapas ir veids, kā par sevi produktīvi rūpēties. No savas galvas, domām, emocijām mēs nekādi nevaram aizbēgt. Daudziem noteikti ir gadījies aizbraukt ilgi gaidītā atvaļinājumā un attapties, ka domas par darbu joprojām ‘’vajā’’ tevi pat, ja peldies Vidusjūrā. Ir virkne vairāk un mazāk veselīgu veidu, kā īstermiņā aizbēgt no sevis un savām domām. Vīns un Netflix? Bet ilgtermiņā traucējošās domas turpat vien būs. Tās gaidīs mūs arī nākamajā rītā pēc alkohola lietošanas. Tāpēc rūpējies par sevi produktīvi–izprintē lapas, uztaisi sev tēju, atrodi ērtu pildspalvu, iekārtojies un strādā ar savām domām. Paņem laiku sev un jūties mierīgāk. Darba lapas ir izveidotas tā, lai tās raisītu pārdomas un izpratni. Ar tevi viss ir kārtībā, tevī jau ir visi resursi, tev tikai jāvelta tam nedaudz laika.

Otrkārt. Vairums no mums esam raduši paši visu izdomāt. Racionāli, loģiski un daudz. Tad pildīt darba lapas var šķist par traku, sak, cik tad var ņemties savā galvā, es jau sevi pazīstu. Diemžēl ne vienmēr veidi, kā mēs par lietām domājam, ir efektīvi. Var gadīties, ka ar savu domāšanu darām sev pāri. Kādreiz domas nāk, bet mēs tās atraidām kā tenisa bumbiņas, jo to ir par daudz, tās piezogas nevietā un nelaikā. Beigās galva pilna ar kaitinošo notikumu, mēs tērējam laiku, cenšoties izvairīties, bet rezultāta nav. Var arī būt tā, ka maļamies domās jeb ruminējam. Atkal un atkal atgriežamies pie vienām un tām pašām domām, it kā izdomājam visu pēc kārtas, bet tā arī nenonākam līdz risinājumam vai atvieglotākai sajūtai. Var būt tāda sajūta, ka domas un emocijas dzīvo savu dzīvi.

Šādos gadījumos paņemot darba lapu, mēs apzināti atvēlam laiku sev, šai domai vai problēmai. Mēs it kā savai galvai sakām, ka nākamās 10 minūtes es mērķtiecīgi par šo domāšu, jutīšu, ar to strādāšu. Tas ilgtermiņā var sniegt atvieglojumu, jo tava galva iemācās, ka nav desmitiem reižu jāuzbāžas tev ar neskaidro situāciju vai nomācošo atmiņu, jo pilnīgi noteikti būs brīdis, kad tu to pārdomāsi un risināsi.

Treškārt, caur darba lapām iegūsi jaunu perspektīvu, ierāmēsi savu problēmu no jauna un ļoti iespējams, ieraudzīsi arī risinājumu, pie kura līdz šim nebija iespējams nonākt.

Piemēram, varbūt, kad ej mājās pēc tikšanās ar draugiem, tu bieži jūties trauksmaini, nomākti un desmitreiz pārdomā savu teikto, nonākot pie secinājuma, ka viss ko teici, bija tik muļķīgi. Tava galva varbūt atkal un atkal tev piedāvā piemērus šai pārliecībai, ka biji kaitinošs un nepatīc saviem draugiem. Darba lapās ‘‘Emocijas’’ analizējot šo pieredzi tev būs iespēja nodalīt faktus no šķitumiem un emocijām, nobeigumā nonākot pie līdzsvarotākas domas.

Žurnāla “TIEK“ abonentiem darba lapas un žurnāla rakstos pieminētie rīki pieejami par brīvu, atkārtoti lejupielādējami visu abonementa laiku. Par abonementu lasi vairāk šeit.

“TIEK“ darba lapas:

Piedošana

Piedošana

''Tu raudi, lai man liktu justies slikti''

''Tu raudi, lai man liktu justies slikti''

0