Tiek veidotais saturs ir kvalificētu, izglītotu speciālistu un pieredzējušas komandas plānots, veidots, pārskatīts. Tiek ir droša vieta, kur saņemt psiholoģisko atbalstu un pierādījumos balstītu informāciju kritiski domājošiem cilvēkiem

Sadraudzēties ar savu ķermeni

Sadraudzēties ar savu ķermeni

Varbūt tev nevajag jaunu ķermeni, bet gan jaunas attiecības ar savu ķermeni?

Vai tev raksturīgas nosacījumu attiecības ar savu ķermeni?

Piemēram, domājot:

Ja es svēršu __kg vai uztrenēšu muskuļus, tad beidzot varēšu justies labi, iet uz randiņu, vilkt tās drēbes, ielikt bildi soctīklos, manā dzīvē viss būs kārtībā, es jutīšos drošāk utt.

Ja es izskatīšos citādāk, mani pamanīs, novērtēs, pieņems.

Man nebūs kauns.

Iespējams, tā ir dzīve pastāvīgā kaunā par sevi, trauksmē un nedrošībā, iespējams, dzīve ar cietsirdīgu attieksmi pret sevi.

Ar pārliecību, ka man jānopelna pieņemšana, mīlestība, laba attieksme.

1. Sajūti savu ķermeni.

Nevis no ārpuses vērtējot tā izskatu, lielumu vai krunkainumu, bet gan izjūtot, ko tas dod.

Piemēram, ķermenis ļauj baudīt. Pamani, cik patīkami ir paēst, kad jūti izsalkumu vai, kā ir nogurumā iekrist gultā un just muskuļus atslābstam, cik labi ir izstaipīties, ieelpot svaigu gaisu, just iekāri, mūzikas ritmā šūpot galvu, pakasīties, kad niez.

Arī tas ir tavs ķermenis.

Tajā ir bauda, drošība, rotaļīgums.

2.Koncentrējies uz to, ko tavs ķermenis var tieši šobrīd.

Mirkšķināt, mainīt elpas dziļumu, sasprindzināties un atbrīvoties.

Pat tad, ja tev ir hroniskas slimības un ir kādas lietas, kuras nevari paveikt, vai varbūt kādas citiem pašsaprotamas lietas tev sagādā sāpes. Pat tad tavs ķermenis joprojām ir vērtīgs un rūpju vērts.

3. Papēti, kam seko sociālajos tīklos. Vai tu redzi pietiekami daudz īstu cilvēku, kuru ķermeņi nav uzlaboti ar fototehnoloģiju vai plastisko ķirurģiju palīdzību?

Varbūt vērts apzināti piesekot tādam saturam, kas sniedz cita veida informāciju. Tas izaicinās tavas smadzenes apsvērt, ka tu un tavs ķermenis nav nenormāls, tev vienkārši līdz šim bijis specifisks, ne īsti reprezentatīvs paraugs.

4. Padomā, kur tu iemācījies šādu attieksmi?

Piemēram, kur tu iemācījies, ka tava tievākā versija ir skaistākā? Vai kur tu iemācījies, ka tava muskuļotākā versija ir pievilcīgākā?

Tā var būt gana skumja, bet arī atbrīvojoša atziņa - ka attiecības ar ķermeni neveidojas vakuumā.

Tās veidojas ciešā mijiedarbībā ar kultūru, pieredzi ģimenē, reliģijā, draudzībā un citur.

Tas nenozīmē, ka nevajag kustēties, ēst veselīgi, pamainīt savus ieradumus vai rūpēties un priecāties par ķermeņa izskatu.

Tomēr ir atšķirība, vai pārmaiņas ieviešam ar naida un kauna motivāciju, apspiežot ķermeņa signālus ar cietsirdīgu izturēšanos pret sevi, vai caur uzmanīgām rūpēm.

Tavs ķermenis ir rūpju vērts.

Lasi vairāk “TIEK“ žurnālā:

Ja nu tu dzīvotu tā, lai ir interesanti, nevis perfekti?

Ja nu tu dzīvotu tā, lai ir interesanti, nevis perfekti?

Saruna par svētkiem

0