Tiek veidotais saturs ir kvalificētu, izglītotu speciālistu un pieredzējušas komandas plānots, veidots, pārskatīts. Tiek ir droša vieta, kur saņemt psiholoģisko atbalstu un pierādījumos balstītu informāciju kritiski domājošiem cilvēkiem
Validācija ir spēja pieņemt savas un citu jūtas, domas, pieredzes, emocijas.
Ne velti autisms dažreiz tiek saukts arī par nepareizās planētas sindromu. Daļu stresoru iespējams mazināt, mainot savu ikdienu un prasības pašai pret sevi, tomēr pasaule paliek tāda, kāda tā ir, un es palieku tāda, kāda esmu. Ir labi, ja savām pieredzēm var iedot vārdu, un man žēl, ka tas noticis tik vēlu. No sirds ceru, ka arī Latvijā reiz pieaugušie ar bērnībā nediagnosticētu autismu saņems pareizu diagnozi un atbalstu, ko ir pelnījuši.
Kāda ir saistība, kas pastāv starp ēdienu, pašvērtējumu un mentālo labsajūtu? Rakstā izgaismota milzīgā ietekme, kādai uz mentālo veselību ir sabiedrības gaidām, ar kurām esam saskārušies mūža sākumā, kā arī veidus, kā katrs individuāli un kā sabiedrība varam sākt ceļu uz kolektīvu sevis pieņemšanu. Raksta, veselības veicināšanas atbalsta speciāliste ar augstāko izglītību uzturzinātnēs un MBA, Ieva Feldmane.
Kāpēc ir kolēģi, kuri nemaz necenšas būt pieklājīgi? Darba dzīvē ir iespējamas krietni sarežģītākas un apdraudošākas situācijas, taču svarīgi nepalaist garām arī šādas mikroagresijas izpausmes, kas var ilgtermiņā var būtiski ietekmēt to, kā jūtamies gan darbā, gan ārpus tā. Raksta organizāciju psiholoģe Marta Karlsone.
Šajā rakstā iedziļināsimies dusmu daudzšķautņainajā dabā, pētot to evolūcijas saknes, psiholoģiskos pamatus un cēloņus, kā arī apskatīsim, kādas stratēģijas ir efektīvas, lai dusmas regulētu ikdienā. Raksta klīniskā un veselības psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marta Mihelsone.
Vai “pavasara mānija’’ ir mīts? Vai bipolāriem traucējumiem raksturīga sezonalitāte, mānijas pastiprināšanās pavasarī? Kas jādara, lai sevi pasargātu?
Vai gribētos kaut ko dzīvē mainīt, bet nez kāpēc nevari saņemties? Ja tas būs labāk, tad kāpēc ir bail? Tad jau varbūt nemaz nebūs labi? Pazīstamas domas? Bailes no riska, pašvērtējums, stereotipi un pašsabotāža ir aspekti, kas var ietekmēt mūsu spēju kaut ko dzīvē mainīt. Lasi, ko darīt, ja gribi dot sev iespēju mainīties
Emocijas ir mums visiem, taču to, kā tās izpaužam, vai spējam atpazīt, ietekmē dažādi faktori. Kāpēc vīriešiem tik grūti atbildēt uz jautājumu “Kā tu jūties?”? Kā stereotipi ietekmē mūsu spēju sajust un adekvāti paust emocijas? Lasi klīniskā un veselības psihologa Mārtiņa Stabinģa rakstā.
Ja interesē kāds konkrēts raksts, šis ir tev. Jauni numuri iznāk ik pēc diviem mēnešiem. Viens pdf eksemplārs maksā 9 EUR. Pērc šeit.
Ja interesē mentālā veselība un gribi ērtu pieeju rakstiem, šis ir tev. Abonements maksā 36 eur 12 mēnešiem jeb 6eur par katru numuru. Pērc šeit.