Tiek veidotais saturs ir kvalificētu, izglītotu speciālistu un pieredzējušas komandas plānots, veidots, pārskatīts. Tiek ir droša vieta, kur saņemt psiholoģisko atbalstu un pierādījumos balstītu informāciju kritiski domājošiem cilvēkiem

Grūti pieņemt labus vārdus?

Grūti pieņemt labus vārdus?

Zemu pašvērtējumu audzēt un stabilizēt nav vienkārši vai ātri. Taču izpētīts, ka ir konkrētas prasmes, kuras apgūstot mēs varam mazināt zemās pašapziņas negatīvo ietekmi uz attiecībām. Sadzirdēt un nopietni uztvert citu labos vārdus ir viena tāda prasme. To var izdarīt citādi ierāmējot dzirdēto - no abstrakta teikuma, kuru īsti nesadzirdam, uz to, ka saredzam to, kāpēc tas ir svarīgs, ar kādu mērķi teikts.

Izpētīts, ka cilvēki, kuriem ir zema un nestabila pašapziņa

  • bieži attiecībās baidās, ka nav pietiekami labi un vērtīgi,

  • un tajā pašā laikā netic pozitīvajam, atbalstošajam, ko citi viņiem saka.

Rezultātā rodas attiecību problēmas.

Pierādīts, ka ir palīdzoši, ja atceroties komplimentus piedomājam, kāpēc tas ir svarīgs, nozīmīgs kompliments. Tātad, nevis abstrakta frāze, vai "tikai vārdi", bet ko uzslava nozīmē, kāpēc tā teikta.

Mana partnere teica, ka man sanākusi laba kūka, jo viņai tā garšoja un viņa gribēja, lai es to zinu, kā arī gribēja mani iepriecināt, sakot ko labu, jo es viņai esmu svarīga.

Tātad, pirmkārt, mācies vispār pamanīt un sadzirdēt komplimentus, uzslavas un labus vārdus.

Otrkārt, palīdzi sev tiem noticēt, apzināti padomājot, kāpēc tev tie teikti.

Treškārt, pavēro, kāda ir tava iekšējā runa, vai izdodas sevi paslavēt, kad kaut kas izdevies.

Atsauce: Marigold, Denise & Holmes, John & Ross, Michael. (2007). More Than Words: Reframing Compliments From Romantic Partners Fosters Security in Low Self-Esteem Individuals. Journal of personality and social psychology. 92. 232-48. 10.1037/0022-3514.92.2.232.

Apkārtējie nav mana emocionālā miskaste

Apkārtējie nav mana emocionālā miskaste

3 svarīgas lietas par panikas lēkmēm

3 svarīgas lietas par panikas lēkmēm

0