Tiek veidotais saturs ir kvalificētu, izglītotu speciālistu un pieredzējušas komandas plānots, veidots, pārskatīts. Tiek ir droša vieta, kur saņemt psiholoģisko atbalstu un pierādījumos balstītu informāciju kritiski domājošiem cilvēkiem

5 mīlošu ilgtermiņa attiecību nosacījumi

5 mīlošu ilgtermiņa attiecību nosacījumi

Šis ir ieskats žurnāla “TIEK“ rakstā.

Labu ilgtermiņa attiecību pamatā ir komunikācija, kvalitatīvi pavadīts laiks kopā, piedošana, vienam otra novērtēšana un atbalstīšana. To kopīgi var dēvēt par intimitāti. Zināms, ka intimitāte attiecībās uzlabo gan pāra apmierinātību ar attiecībām vispār, gan arī seksuālo apmierinātību (Beaulieu et.al. 2022). Intimitāte sevī ietver emocionālu tuvību, uzticību un savstarpēju saikni. Šajā rakstā apskatīsīm piecus intimitātes aspektus, kurus vērts ņemt vērā, lai attiecības būtu labas.

Komunikācija

Viens no vissvarīgākajiem ilgtermiņa attiecību aspektiem ir komunikācija. Svarīgi ar partneri runāt par savām sajūtām, vajadzībām un uztraukumiem. Taču jāmācās to darīt godīgi un cieņpilni. Regulāra komunikācija palīdzēs izvairīties no pārpratumiem, kā arī ļaus veidot tuvākas attiecības. Pavisam konkrēti - vērts mācīties aktīvi klausīties, izpaust savas emocijas konstruktīvi, runāt atklāti un godīgi.

1.Aktīvi klausīties

Tas nozīmē uzmanīgi klausīties, vērot otru cilvēku, atbilstoši reaģēt uz teikto. Aktīvas klausīšanās mērķis ir parādīt, ka dzirdi un saproti, ko otrs saka. Tas arī pašam palīdzēs praktizēt empātiju, kā arī kopumā veicinās savstarpējo tuvību, saikni. Abiem cilvēkiem attiecībās jābūt iespējai izteikties un tapt sadzirdētiem. Ja attiecībās ir viens, kurš vienmēr vairāk runā, var vienoties, ka ik pa laikam ir 30 minūtes, kur viens tikai klausās (neiebilst, nekomentē utt.) un otrs runā, un tad abi samainās vietām.

Pilno rakstu lasi abonējot šeit vai nopērkot žurnāla trešo numuru.

Nemanāmais rūpju darbs

Nemanāmais rūpju darbs

Meta analīze par šizofrēnijas intervencēm

Meta analīze par šizofrēnijas intervencēm

0