Tiek veidotais saturs ir kvalificētu, izglītotu speciālistu un pieredzējušas komandas plānots, veidots, pārskatīts. Tiek ir droša vieta, kur saņemt psiholoģisko atbalstu un pierādījumos balstītu informāciju kritiski domājošiem cilvēkiem

Par sociālām pārmaiņām, cerību un bezspēcības sajūtu

Par sociālām pārmaiņām, cerību un bezspēcības sajūtu

Pētījumi rāda, ka cerība labāk prognozē veiksmīgu sociālo pārmaiņu rezultātus nekā dusmas vai sašutums.

Taču cerību mēdz būt grūtāk panākt, kamēr uzšūpot negatīvās emocijas dažādi politiskie spēki un mediji ir labi iemācījušies. Tāpat arī mēs paši bieži esam apguvuši to, kā justies tuvi, kontaktā ar citiem, kad par kaut kopīgi intensīvi dusmojamies, ''cepamies''.

Neviena emocija nav slikta, taču, kad tās apzināti kultivējam, tad vērts atcerēties, ka produktīvāk to būs darīt ar cerību, ka iespējams kaut ko darīt, mainīt, uzlabot.

Cerība nenozīmē nedusmoties vai izlikties, ka viss uzreiz būs labi. Tās ir reālistiskas gaidas, ka kaut kas nokārtosies un, ka tev ir spēja to ietekmēt, lai iznākums būtu labs.

Krievijas izraisītā kara kontekstā cilvēki min bezpalīdzības, bezjēdzīguma izjūtas, jo nevaram karu paši pārtraukt, izglābt Ukrainas cilvēkus no tā.

Tā ir normāla izjūta. Tomēr varam atpazīt tajā arī domāšanas kļūdas. Kad liekas, ka jēga ir tikai 100% perfektai palīdzībai, bet viss cits ir muļķīgs un mazs, bezjēdzīgs.

Pamani, ka ukraiņi gan publiski, gan privāti ir pateicīgi par dažādu atbalstu, jo arī viņiem tas palīdz just cerību, redzēt, ka viņi ir svarīgi, gaidīti, palīdzības vērti.

Tu ļoti ātri izdegsi no palīdzēšanas, ja gribēsies izdarīt tikai lielas lietas un atmetīsi visu mazo kā nenozīmīgu.

Tas ir pārlieku liels uzdevums vienam cilvēkam.Tu neesi viens savā atbalstā Ukrainai.

Atceries, ka, palīdzot dažādos veidos, tu vari rast cerību un sajust savu spēju ietekmēt.

Iztēlojies, kā ir tev, kad sastopies ar grūtiem brīžiem. Bieži vien nav vajadzīgi citu risinājumi, iespējams, citi nemaz nevar palīdzēt. Tomēr silta tēja, atbalstoši vārdi, apskāviens vai cita maza laipnība tāpat liek justies labāk un mazina vientulību. Mazajām lietām ir vērtība.

Kā trenēt cerību

1.Atpazīsti, kad iekrīti vispārināšanas slazdā. "Nekam nav jēgas, neko nevaru ietekmēt"

2.Ej tur, kur ir citi palīdzētāji, citi, kuriem ir cerība! Virtuāli un fiziski radi sev šādu vidi. Dari to, kas ir tavos spēkos.

3.Rūpējies par sevi, novērs izdegšanu.

Atsaucoties uz:
Greenaway K.H., Cichocka, A., Veelen, R.V., Likki, T., & Branscombe, N.R. (2016). Feeling Hopeful Inspires Support for Social Change.

Saruna par svētkiem

Kara bailes

Kara bailes

0