Žurnāls ''TIEK" Nr.5

Žurnāls ''TIEK" Nr.5

€9.00

Iegādājies vienu digitāla faila (pdf) eksemplāru.

Abonē 12 mēnešiem šeit un lasi arī visus iepriekšējos žurnāla rakstus, kā arī saņem rakstus ātrāk.

Kompulsīva pārēšanās. Ja regulāri sanāk pārēšanās epizodes, kur ēd nekontrolējami, daudz vairāk nekā citi, ēd pat tad, ja jau fiziski nepatīkami un/vai izjūti kaunu, būs noderīgi iepazīties ar kompulsīvo pārēšanos. Lasi klīniskās psiholoģes ar veselības zinātņu maģistra grādu uzturzinātnē Anitas Salnājas rakstā.

Kā tikt galā ar bezmiegu. Kā atšķirt īslaicīgas miega grūtības no klīniski nozīmīga bezmiega, jeb, kad vairs padomi “nelietot ierīces pirms miega” nestrādās? Kāpēc bezmiegs rodas? Kādi ir mūsdienīgi, efektīvi risinājumi? Lasi klīnikas “GrandVer” ārstes psihiatres, miega traucējumu speciālistes Natālijas Bērziņas rakstā.

Kognitīvi biheiviorālā terapija. Iepazīsti KBT pamatprincipus, terapeitisko procesu un to, kam KBT nederēs. Lasi, kāpēc tā ir ātra terapija un kādām problēmām būs noderīga, psiholoģijas un KBT centra “INTELLEGO” sagatavotajā rakstā.

Kuri ir labākie personības testi un kāpēc tas nav Myer-Briggs (MBTI). Lasi, kāpēc tik ļoti “pavelkamies” uz testiem, kas izrādās neprecīzi, kāpēc nerekomendējam Myer-Briggs un ko iesakām tā vietā. Raksta autore klīniskā psiholoģe Ilze Vardanjana.

Man ir depresija, ko tagad. Tev ir depresija, viss ir slikti, bet kas tieši jādara? Kādām jābūt prioritātēm, kā domāt, ko nedomāt, galu galā - kā veseļoties. Depresiju var uzvarēt un katrs no mums ir pelnījis dzīvot, lai cik grūti brīžiem nebūtu.

"Kas tev mēnešreizes?" PMS, PMDS stigma, simptomi, ārstēšana. Vai tu zini, ka tuvojas mēnešreizes, jo jūties drausmīgi, daudz raudi, varbūt dusmojies uz tuviniekiem, nevari pastrādāt? Bet tad, kad mēnešreizes beigušās, atkal viss ir normāli? Iespējams, vērts iepazīties ar PMS “skarbo versiju” PMDS. Šīs ir ciešanas, kuras var mazināt.

Vai var mainīt savu personību? Dažkārt redzam reklāmas, kur skaisti cilvēki mūs mēģina pārliecināt, ja darīsim X, tad mēs pilnīgi izmainīsimies, beidzot būsim motivētāki, pievilcīgāki, draudzīgāki, smaidīgāki un galu galā laimīgāki. Bet - cik lielā mērā personība vispār ir maināma? Raksta autore klīniskā psiholoģe Ilze Vardanjana.

Kāpēc sarunu terapija vīriešiem var nestrādāt. Kopumā nav tādu ārstniecības veidu, kas derētu pilnīgi visiem, taču biežāk tieši vīrieši izvairās no psihoterapijas vispār, vai to pamēğinājusi paziņo, ka "tas man neder". Kāpēc tā varētu būt, ka vīriešiem sarunu terapija dažkārt tiešām nestrādā?

Tuviniekam depresija, kas man jādara. 4 praktiski padomi, ko darīt, kad uzzinām, ka kādam tuviniekam ir depresija.

Kā rūpēties par darbinieku mentālo veselību. Šobrīd tas jau ir vispārzināms fakts, ka mentāli veseli darbinieki ir arī produktīvi, stabili darbinieki. Taču - ko tieši likt uzņēmuma “labumu grozā“, lai uzlabotu darbinieku mentālo veselību? Lasi organizāciju konsultantes, sociālantropoloģes Māras Laizānes rakstā.

Add To Cart

Atbilstoši Eiropas Savienības tiesību aktiem, par tiešsaistē iegādātu digitālu saturu atmaksa netiek veikta.