Žurnāls "Tiek" Nr.4
Žurnāls "Tiek" Nr.4
Iegādājies vienu digitāla faila (pdf) eksemplāru.
Abonē 12 mēnešiem šeit un lasi arī visus iepriekšējos žurnāla rakstus, kā arī saņem rakstus ātrāk.
Neiestigt zonā: procesu atkarību problemātika. Kas ir procesu atkarības - jauns veids, ka medikalizēt dzīvi, vai noderīga palīdzības kategorija? Par kādu “zonu” ir runa, vai un kā cīnīties ar procesu atkarībām, lasi sociālantropologa Artūra Pokšāna rakstā.
Reliģisko domstarpību spriedze. Kāpēc strīdi par reliģiju var ātri samilzt? Kā vides no atbalstošām kļūst par tādām, kas var atstāt pamestības izjūtu, spēcīgas dusmas un sociālās traumas? Lasi klīniskās un veselības psiholoģes, pētnieces Daigas Katrīnas Bitēnas rakstā.
Pilsēta - atbalsts vai drauds mentālajai veselībai? Vai tiešām mums visiem labāk dzīvot laukos? Kā pilsēta var būt gan palīdzoša, gan apgrūtinoša vieta, lasi arhitektes Elīnas Lībietes rakstā.
Trauksme. Kas īsti ir trauksme, kādi ir tās simptomi, dažādi traucējumi un kā to menedžēt. Raksta klīniskā un veselības psiholoģe Krista Lemberga.
Domāšanas kļūdas, kas var traucēt komandas rezultātiem. Kāpēc tās svarīgas un ar kurām domāšanas kļūdām bieži saskaramies komandās, lasi klīniskās un veselības psiholoģes Ilzes Vardanjanas rakstā.
Meta analīze: digitāli mentālās veselības rīki var mazināt vīriešu depresijas simptomus. Pētījuma pārskats, kurā apskatīts, cik piemēroti ir digitālie risinājumi tieši vīriešu depresijas un trauksmes simptomu mazināšanai.
Vienas sievietes dzīve ar UDHS. Pieredzes stāsts par to, kā tas ir - dzīvot ar UDHS. Praktiski ieteikumi ar lietotnēm un rīkiem. Raksta Elīza Spilnere.
Īsumā par pētījumiem. Cik noderīgi ir brīdinājumi par saturu (eng. trigger warnings); kā varam cīnīties ar ticību konspirācijas teorijām, veicinot pozitīvu starpgrupu saskarsmi; medikamenti un psihoterapijas efektivitāte un par to, kā rūpes par hroniski slimajiem ietekmē ģimenes dinamika.
Atbilstoši Eiropas Savienības tiesību aktiem, par tiešsaistē iegādātu digitālu saturu atmaksa netiek veikta.