Tiek veidotais saturs ir kvalificētu, izglītotu speciālistu un pieredzējušas komandas plānots, veidots, pārskatīts. Tiek ir droša vieta, kur saņemt psiholoģisko atbalstu un pierādījumos balstītu informāciju kritiski domājošiem cilvēkiem

Bipolāri afektīvi traucējumi

Bipolāri afektīvi traucējumi

Garastāvokļa traucējumi, kuros depresijas periodi mijas ar mānijas (paaugstinātas aktivitātes) periodiem.

Mānijas simptomi - pacilāts noskaņojums, var negulēt diennaktīm, uzsākt realizēt lielus projektus, pārgalvīgi tērēt naudu. Cilvēks kļūst impulsīvs, runīgs, nepacietīgs, nemierīgs, viegli aizkaitināms. Trūkst kritikas par savu uzvedību un tās sekām. Var pievienoties psihotiski simptomi - murgi, halucinācijas.

Hipomānija - zemākā intensitātē novērojami mānijas simptomi (bez psihotiskiem simptomiem), kas nerada būtiskas grūtības darbā un attiecībās.

Depresīvi simptomi - pazemināts noskaņojums, interešu un prieka zudums, apātija, arī trauksme, bezcerība, pašvainojošas domas, dusmas, suicidalitāte, miega ritma un apetītes izmaiņas.

Tas, kas atšķir traucējumus no parastām garastāvokļa maiņām, ir to intensitāte un ilgums.

Tās nav vienkārši skumjas vai pāris jaukas laba noskaņojuma stundas. Bipolāru traucējumu gadījumā izjūtas ir intensīvas, var būt ekstrēmas un epizodes tipiski ir ilgas - vairākas dienas vai nedēļas ilgas.

Epizodēm ir sekas - cieš attiecības mājās, darbā, ilgtermiņā var sarukt cilvēka dzīves kvalitāte.

Kā jebkurš traucējums, arī bipolāri afektīvi traucējumi var būt dažādi, individuāli.

Lai saņemtu sev piemērotu atbalstu, būtiski griezties pie psihiatra.

Ikdienā būtiski rūpēties par stabilitātes uzturēšanu. Tas nozīmē rūpes par savu fizisko veselību - miega režīmu, kustību, ēšanu, socializēšanos, medikamentu lietošanu, ja tas vajadzīgs.

Tāpat būtiski saprast, kas tieši manā gadījumā ir epizodes priekšvēstneši. Kādam par mānijas tuvošanos norāda tas, ka mazinās vajadzība pēc miega, kādam pirmā depresijas epizodes pazīme var būt izolēšanās utt.

Pazīstot savu situāciju, ir vieglāk tajā orientēties un ar lielāku iespējamību novērst neparedzamus kāpumus vai kritumus.

Atklātu pieredzes stāstu par to, kā ir uzaugt ar mammu, kura sadzīvo ar bipolāriem traucējumiem, meklē TIEK tiešsaistes žurnāla pirmajā numurā, kur tikai žurnālu var nopirkt šeit, bet abonementu gadam reģistrējies un pērc šeit, ja esi jau abonējis, lasi šeit.

Bet ja nu [ievietot briesmīgu notikumu]

Bet ja nu [ievietot briesmīgu notikumu]

Ja nu tu dzīvotu tā, lai ir interesanti, nevis perfekti?

Ja nu tu dzīvotu tā, lai ir interesanti, nevis perfekti?

0