Tiek veidotais saturs ir kvalificētu, izglītotu speciālistu un pieredzējušas komandas plānots, veidots, pārskatīts. Tiek ir droša vieta, kur saņemt psiholoģisko atbalstu un pierādījumos balstītu informāciju kritiski domājošiem cilvēkiem

5 padomi, kā atrast labu speciālistu

5 padomi, kā atrast labu speciālistu

  1. Lūdz, lai iesaka uzticama persona. Piemēram, kāda drauga terapeits. Ja seko mentālās veselības saturam internetā, vari paskatīties, kādiem speciālistiem seko satura veidotāji, kurus cieni. Tāpat var rakstīt cilvēkiem, kuri ir nozarē, un lūgt kādu ieteikt. Arī tiem, kas pieprasīti. Liela daļa no viņiem ir normāli ļaudis un atbildēs.

  2. Uzdod jautājumus savam potenciālajam terapeitam par sekojošām lietām:

    • Kādos jautājumos specializējas un kādos ne. Tā ir laba zīme, ka saprot savas kompetences robežas.

    • Vai regulāri apmeklē supervīzijas vai kovīzijas un ir gājis/iet terapijā. Ja atbilde par šiem ir nē, atvadies un dodies prom.

  3. Vērts apskatīt soctīklus, vai jums nav ekstrēmu vērtību nesakritību. Speciālistam nav obligāti jābūt tev līdzīgam vai jādzīvo tāda dzīve, kādu dzīvo tu, bet ir jautājumi, kuros ir labi pārliecināties, ka esat uz viena viļņa. Piemēram, ja cilvēks slavē asociāciju ģimene, tad LGBT+ jautājumos nez vai jutīšos saprasts un tas nekam neder. Ja ir kāds vērtību jautājums, par kuru vēlies uzzināt terapeita viedokli pirms ilgas sadarbības, droši jautā.

  4. Apskaties, vai pieejama atklāta informācija par speciālista kvalifikāciju. Ja nav skaidrs, kāda izglītība, kur iegūta vai rakstīts kaut kas vispārīgs, frāžains, tā var būt slikta zīme. ''Eksperts, speciālists, profesionālis ar ilgu pieredzi'' ir ļoti labi termini, bet svarīgi saprast, ko tie nozīmē. -Kādas kvalifikācijas vai pieredzes padara šo cilvēku par ekspertu konkrētajā jautājumā? Droši jautā, ja informācija nav atrodama, dažreiz cilvēki nav socmedijos un/vai nav autori tiem tekstiem, ko kāds cits par viņiem rakstījis, piemēram, konferencēs.

  5. Ņem vērā brīdinājuma zīmes:

    • Ja cilvēks medijos konfliktē ar visiem nozares kolēģiem, tas parasti signalizē par grūtībām risināt domstarpības konstruktīvi un var norādīt uz emocionāli nenobriedušu personību.

    • Ja ar vienu metodi sola salabot visu. Jebkurai, pat vislabākajai pierādījumos balstītajai metodei, ir gadījumi, kad tā neder konkrētajam cilvēkam vai grūtībai. Speciālistam jāspēj to identificēt.

Robežstāvokļa personības traucējumi (BPD)

Robežstāvokļa personības traucējumi (BPD)

Tu drīksti mainīt savas domas

Tu drīksti mainīt savas domas

0