Tiek veidotais saturs ir kvalificētu, izglītotu speciālistu un pieredzējušas komandas plānots, veidots, pārskatīts. Tiek ir droša vieta, kur saņemt psiholoģisko atbalstu un pierādījumos balstītu informāciju kritiski domājošiem cilvēkiem

Kā ārstēt alkohola atkarību

Kā ārstēt alkohola atkarību

Alkohols bieži vien ir mūsu regulārais palīgs, lai atslābtu, svinētu, atslēgtos no darbiem. Ja tas kļūst par ieradumu, tam ir negatīva ietekme. Ja pamani, ka automātiski domas steidzas pie alkohola, pamēģini pētīt savas izjūtas. Esi vērīgs pret sevi, ļauj sev justies tā, kā jūties, nesteidzoties to noskalot ar alkoholu.

Taču varbūt ar to vairs nepietiek.

Palīdzība ir pieejama un to meklēt ir drosme. Mēs dzīvojam sabiedrībā, kur alkohola lietošana ir normāla, bet ne visiem no mums attiecības ar alkoholu ir veselīgas.

Pētījumi rāda, ka reglamentētas Anonīmo Alkoholiķu (AA) un 12 soļu programmas ir efektīvākas par citām metodēm.

Savukārt nereglamentētas AA un 12 soļu programmas ir tikpat efektīvas kā citas metodes. (Citas metodes ir, piemēram, motivācijas veicināšanas terapija (MET), kognitīvi biheiviorālā terapija (CBT), kas arī strādā.)

Rezultātā tiek veicināta atturība (būšana skaidrā, alkohola nelietošana) gan vairākus mēnešus, gan gadus pēc programmas.

Tie ir ārkārtīgi būtiski secinājumi, jo paredz, ka alkohola atkarību iespējams menedžēt, ārstēt ar viegli pieejamu, diezgan lētu un arī kopienā balstītu pakalpojumu.

Arī Latvijā darbojas AA sapulces, vairāk par tām var lasīt aa.org.lv un 12 soļu programma (Minesotas programma), ko vismaz daļēji var apmaksāt valsts, piemēram, gintermuiza.lv

Tu esi pelnījis atbalstu, nepaliec ar grūtībām vienatnē.

Ikdienā varam palīdzēt citiem neuzbāžoties ar alkoholu, pieņemot citu alkohola nelietošanu un paši pārdomājot, vai pilnīgi visos pasākumos alkohols vajadzīgs - ļoti iespējams, ka daļai draugu un radu, tad būtu vieglāk. Taču kopumā katra pieaugušā uzdevums primāri ir rūpēties par sevi. Ja mums nav profesionālu prasmju, glābjot atkarīgo, mēs riskējam kļūt līdzatkarīgi un apdraudēt savu veselību un labklājību.

Atsauce:

Kelly JF, Humphreys K, Ferri M. Alcoholics Anonymous and other 12‐step programs for alcohol use disorder. Cochrane Database of Systematic Reviews 2020, Issue 3. Art. No.: CD012880. DOI: 10.1002/14651858.CD012880.pub2. Accessed 05 December 2021.

Ziemassvētki un stress

Ziemassvētki un stress

Kas ir diagnoze?

Kas ir diagnoze?

0