Žurnāls ''TIEK'' Nr.6

Žurnāls ''TIEK'' Nr.6

€9.00

Iegādājies vienu digitāla faila (pdf) eksemplāru.Abonē 12 mēnešiem šeit un lasi arī visus iepriekšējos žurnāla rakstus, kā arī saņem rakstus ātrāk.

Pasīvā agresija. Vai esi bijis ar cilvēkiem, kur viņu neapmierinātība tev jāiemācās uzminēt no tā, cik un kādas nopūtas dzirdi? Vai arī bijis situācijā, kad tev saka kaut ko, kam it kā vajadzētu būt komplimentam, bet sajūta, kas paliek ir nepatīkama? Kas ir pasīvā agresija un kāpēc cilvēki to izmanto? Kā pareizi ignorēt citu pasīvo agresiju, pašam tādam nekļūstot? Ko darīt, ja atpazīsti, ka dažkārt tā uzvedies?

Pāru terapija. Kad meklēt pāru terapeitu? Kāpēc to labāk darīt laicīgi, nevis sagaidot, kad problēmas ir samilzušas? Kas notiek pāru terapijā, ko iegūsiet no šī procesa? Kāds bērnības pieredzei sakars ar pāra attiecībām? Raksts tapis sadarbībā ar ģimenes psiholoģijas centru Līna, autore psiholoģe Vita Kalniņa.

Refleksija - supervīzijas esence. Kas ir refleksija un kā tā saistīta ar apzinātību? Kāpēc veiksmīgs supervīzijas process bez refleksijas nav iespējams? Lasi piemērus no prakses, kā refleksija parādās grupu supervīzijās. Raksta autore supervizore Dārta Mestere.

Kā atbalstīt kādu sērās. Vai vajag daudz runāt par labo? Cik ilgi ir normāli sērot? Ko tieši teikt, lai kādu atbalstītu? Lasi klīniskās psiholoģes Ilzes Vardanjanas rakstā.

Klačoties ir labi! Kāpēc vēsturiski klačām bijusi slikta slava? Kādas ir klačošanās funkcijas? Kā tas saistīts ar vientulību, attiecībām, intimitāti? Lasi sociālantropoloģes Māras Laizānes rakstā.

Kompulsīvas pārēšanās ārstēšana. Kādas ir jaunākajos pētījumos pierādītas metodes, kas palīdzēs tikt galā ar kompulsīvu pārēšanos? Kuri psihoterapijas veidi piemērotāki? Kā ir ar medikamentu lietošanu? Kā ģenētika ietekmē kompulsīvas pārēšanās rašanos? Kas notiek smadzenēs? Kāds sakars attiecībām bērnībā ar pieaugušā ēšanas traucējumiem? Lasi klīniskās psiholoģes ar veselības zinātņu maģistra grādu uzturzinātnē Anitas Salnājas rakstā.

10 padomi, kā uzvarēt prokrastināciju. Kā prokrastinācija atšķiras no slinkuma? Vai ir sociodemogrāfiski faktori, kas ietekmē prokrastināciju Konkrēti, praktiski ieviešami padomi, kurus izmantot ikdienā.

Robežstāvokļa personības traucējumi. Kas ir robežstāvokļa personības traucējumi? Kāpēc tie rodas? Detalizēts pieredzes stāsts, kas iezīmē, kādas pieredzes tipiski saistītas ar robežstāvokļa personības traucējumu izveidošanos. Psiholoģes izvērstais piemērs no prakses lieliski izgaismo, kā vardarbība ietekmē psihi. Lasi klīniskās un veselības psiholoģes Elīnas Kalugas rakstā.

Psiholoģiski veselīga darba vieta. Piecas pazīmes, kas raksturo psiholoģiski veselīgu darba vietu, kad tās ieviest un praktiski piemēri. Lasi sociālantropoloģes, organizāciju konsultantes Māras Laizānes rakstā.

Pieredzes stāsts. Zaudējums grūtniecībā. Lasi anonīmas autores pieredzes stāstu par sajūtām pēc grūtniecības zaudējuma.

Add To Cart