Tiek

View Original

Redakcijas sleja Nr.1

Sveiki!

Re, pirmais žurnāls! Re, žurnāla pirmā redakcijas sleja! Man ir sajūta, ka žurnāls “Tiek“ izaudzis dabīgi - mēs nu jau divus gadus dalāmies ar mentālās veselības informāciju savā Instagram kontā un tagad gribam to turpināt jaunā kvalitātē. Tas nozīmē apskatīt jau ierastās tēmas padziļinātāk, taču tikpat viegli lasāmi un piesaistot vēl profesionāļus, lai rakstu būtu vairāk, nekā mēs līdz šim divatā varējām uzrakstīt.

Mūsu galvenā mērķauditorija ir dažādi speciālisti, kuri strādā vai darbā saskaras ar mentālās veselības tēmām. Cilvēki, kuriem patīk pierādījumos balstīta, mūsdienīga informāciju, bet kuriem nav laika pašiem regulāri rakties interneta dzīlēs, lai izsekotu jaunumiem nozarē. Mēs savu lasītāju iztēlojamies līdzīgu sev - patiesi ieinteresētu palīdzēt cilvēkiem, saprast sevi un darīt to pēc iespējas kompetenti.

Žurnāls turpmāk iznāks reizi divos mēnešos. Daļa rakstu otrajam žurnāla numuram jau top - gribam vēl runāt par supervīziju un kā tieši tā atšķiras no psihoterapijas, kādi ir sieviešu seksualitātes mentālie stikla griesti, kā ģeogrāfija ietekmē vardarbību un vēl, un vēl. Ja jūti, ka par kaut ko būtu noderīgs “Tiek”" stila raksts, priecāsimies par ierosinājumiem.

Mums pašām šķiet, ka pirmais numurs izdevies lielisks. Raksti ir aktuāli, aizraujoši un dažādi.

Rakstu tēmas

Kas ir depresija? Smadzeņu ķīmijas disbalanss, depresijas biomarķieri - patiesība vai mīts? Cik dažāda var būt depresija, izzini kopā ar klīnisko psiholoģi Kristu Lembergu.

Psihoterapija - ne tikai trakajiem. Aizspriedumi pret psihoterapiju un, kā tos atspēkot klientam. Raksta ārste-psihoterapeite Madara Pumpure.

Ēšanas traucējumi viegli paliek nepamanīti. Uzzini, kam pievērst uzmanību, lai ēšanas traucējumus pamanītu laicīgi. Raksta klīniskā psiholoģe un KBT speciāliste apmācībā Zane Gulbe.

Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms pieaugušajiem. Ko darīt, lai ikdiena būtu vieglāka? Neizraujies ar domām ‘‘kā būtu jābūt’’, bet pielāgo dzīvi savām vajadzībām. UDHS, kā jebkurš cits traucējums vai sindroms, var būt unikāls, atšķirīgs katram cilvēkam. Ieteikumi vai to daļas var būt noderīgi arī cilvēkiem, kuriem nav UDHS vai tas nav oficiāli diagnosticēts, bet kuri saskaras ar līdzīgām raizēm. Raksta klīniskā psiholoģe Ilze Vardanjana.

Vīrišķība un emocionālā tuvība. Vīrieši grib tikai seksu? Īsts vīrietis un emocijas - kā nespēja emocijas atpazīt un apstrādāt ietekmē vīriešu labsajūtu. Raksta Gatis Smidrovskis.

Dzimtes un dzimuma maiņas jautājumi Ko ņemt vērā strādājot ar cilvēkiem, kas identificējas kā trans vai nebināri? Sociālā antropoloģe Māra Laizāne apskata dzimuma un dzimtes maiņas jautājumus konsultēšanas kontekstā - ko darīt un nedarīt.

Viss ir tavās rokās? Vai tomēr ne. Klīniskā psiholoģe Ilze Vardanjana par to, kā atšķiras pieredze no profesionalitātes. Kompetences robežas.

Dzīvesstāsts kā rūpes par sevi. Metode, kas var piešķirt jēgu un paaugstināt pašvērtējumu, raksta Māra Laizāne, sociālā antropoloģe.

Atklāts pieredzes stāsts par to, kā ir uzaugt ar mammu, kura sadzīvo ar bipolāriem traucējumiem. Vēstule sev bērnībā.

Antidepresantu blakusefekts - svara pieaugums, sociāli analizēts pieredzes stāsts par veselību un ķermeni.

Kā nopirkt?

Abonements maksā 36eur par sešiem žurnāla numuriem. Ja tevi interesē psiholoģija vai strādā palīdzošajā profesijā, šis ir tev. Spied šeit, lai reģistrētos un pirktu.

Viens žurnāls, pērkot atsevišķi, maksā 9eur. Ja interesē kāds konkrēts žurnāla raksts vai tēma, šis ir tev. Spied šeit, lai pirktu.

Beigu piezīmes

“Tiek” jau no pirmsākumiem veidojam visādā ziņā iekļaujošu saturu, ļoti domājot par to, kā rakstām. Ja lasot pamani, ka varam to darīt vēl labāk, gaidīsim ziņu.

Es lepojos ar Tiek žurnāla pirmo numuru. Esmu pateicīga autoriem, kuri uzticējās un piekrita piedalīties, līdz galam nezinot, kā tas galā izskatīsies. Ļoti ceru, ka šī žurnāla raksti kļūs par noderīgu tavas dzīves ikdienu.

-Māra