Tiek

View Original

Iekšējie konflikti

Mūsos ik pa laikam rodas konflikti. Daļa no tiem ir mazi vai patīkami, citi lieli un grūti risināmi. Veids, kā tos sevī risini, arī var būt atšķirīgs. Ar laipnību un līdzjūtību vai kaunināšanu un dusmām. Kā tu ar sevi runā? Vai tavi iekšējie konflikti ir līdzīgi tiem, kas notiek ar citiem?

Pamanīt savus iekšējos konfliktus ir vērtīgi, lai nošķirtu reizes, kad problēma ir saistīta ar citiem un tāpēc konflikts ar viņiem ir pamatots no reizēm, kad tas ir mūsu iekšējais konflikts ar kuru mums jātiek galā pašiem. Dažreiz mūsu iekšējie konflikti stresā neviļus pārtop par problēmu, ko risinām ar citiem.

Iekšējo konfliktu veidi:

++

Vienkāršākais un patīkamākais konflikts ir, izvēloties divas labas lietas - kuru no diviem mīļākajiem ēdieniem tu ēdīsi? Kuras bikses pirksi, kad abas labi der? Tā ir laba problēma, bet tāpat tev jāatrisina. Tehniski tu piedzīvo konfliktu un no tā tiec ārā, apsverot dažādus argumentus un veicot izvēli.

_ _

Jau sarežģītāks konflikts ir izvēloties starp divām lietām, kuras tev nepatīk - tīrīt podu vai miskasti? Visbiežāk šādā situācijā cilvēki izvairās no lēmuma pieņemšanas, ja tas vispār ir iespējams. Ja izvairīties nav iespējams, sajūta ir frustrējoša un nolemta.

+-

Tad ir situācijas, kur gan pievilcīgais, gan nepatīkamais ir vienlīdz izteikti - tev gribas nopirkt saldējumu, bet negribas runāt ar pārdevēju vai patīk savs darbs, bet nepatīk kolēģi. Jo tuvāk situācija, kur notikums piepildās, jo vairāk domājam par negatīvo un mēģinam saprast, vai pozitīvais ir tā vērts.

+- +-

Pēdējais iekšējo konfliktu veids ir situācijas, kur gan pievilcīgais, gan nepatīkamais ir vienlīdz izteikti un turklāt ir divas izvēles. Tā ir izvēle starp darbu, kuru mīli, bet prom no visiem tuvajiem cilvēkiem, vai darbu, kurš tev nepatīk, bet apkaimē, kur dzīvo tavi tuvinieki. Ilgs iekšējs konflikts, kas liek atkal un atkal izsvērt prioritātes.

Nobeigumā

Kopumā pārrunāt savas problēmas ar kādu ir vērtīgi un svarīgi, taču mēs katrs esam atbildīgs par to, lai nevainotu cilvēkus lietās, par kurām viņi nav atbildīgi. Par manām emocijām, manām izvēlēm. Iespējams, tev izdosies mazināt labu daļu konfliktu, ja tu dosi sev mirkli apdomāties, atpazīt, vai tā ir tava individuāla problēma vai konkrēto attiecību problēma. Tas tad paredzēs pilnīgi dažādas sarunas - tādu, kurā dalies ar savu grūtību un lūdz dzirdīgu ausi vai padomu, kas nu tev vajadzīgs; vai tādu, kurā jūs kopā risināt jūsu abu attiecību problēmu.

Lasi vairāk “TIEK“ žurnālā

See this gallery in the original post